Facebook Reklam Hizmeti

Facebook Reklamcılığı Nedir?

Facebook reklamcılığı, işletmelerin, reklamın aldığı erişim ve etkileşime bağlı olarak değişen maliyetlerle belirli bir kitleyi hedef alan özel reklamlar veya içerik sunmalarını sağlar. Facebook reklamları hedef kitlenizin Haber Akışı'nda veya Facebook'un sağ sütununda görünebilir.

Facebook'ta reklam yayınladığınızda mevcut ve potansiyel müşterileriniz hakkında fikir sahibi olursunuz. Facebook reklamlarıyla topladığınız veriler, daha etkili bir reklamcılık deneyimi için reklam hedeflemenizi iyileştirmenizi sağlar.

Sizin için sunduğum Facebook reklam hizmetlerinde uygulanması gereken en iyi yöntemleri takip ediyorum. Bunlardan en önemlilerini 3 başlık altında toplayabiliriz.

Hedef Belirleme

Reklam bütçesine karar vermeden önce Facebook reklamınızın amacını bilmek önemlidir. Marka bilinirliliğini, dönüşümleri ya da video görüntülenme sayısını arttırmak gibi hedefleri tespit etmenizde yardımcı olabilirim.

Spesifik Hedef Kitle

Facebook milyonlarca veri noktasına ev sahipliği yapıyor. Hedef kitlenizi daraltarak reklamınızın kime nerede gösterilmesi konusunda yardımcı olup daha etkili ve daha az maliyetlerle dönüşüm almanızı sağlayabilirim.

Düzenli Reklam Değişimi

Reklam yorgunluğu, insanların reklamınızı çok fazla görmesi ve bunun sonucunda da sıkılıp reklamlarınıza tıklamayı bırakmalarıdır. Reklam yorgunluğunu önlemek için, Facebook reklamlarınızı düzenli olarak döndürüyoruz.

Facebook Reklam Türleri

Facebook platformlarında kullanılabilecek farklı reklam formatları bulunmaktadır. Birlikte seçeceğimiz reklam verme amacınıza bağlı olarak kullanabileceğimiz reklam format türleri değişiklik gösterecektir. Reklam verme amacınızı seçerken işletme hedeflerinizle uyumlu olmasına dikkat etmemiz gerekiyor.

Reklam verme amaçları, reklamlarınızın reklam alanını da etkileyebilir. Reklamlarınız seçtiğimiz reklam verme amacına bağlı olarak Instagram, Audience Network veya Facebook gibi farklı Facebook platformlarında görünebilir. Reklam verme amacınızı seçtikten sonra reklamınız için gerekli olan doğru formatı seçebiliriz.

Görsel Reklamları

Facebook ve Instagram'da vereceğimiz bütün reklamlarda görsel olması gerekiyor. Reklamınızın başarısını doğrudan etkileyen faktörlerin başında ürün veya hizmetinizle alakalı bir görsel eklemek gelir. Marka bilinirliği, etkileşim, erişim ve mağaza trafiği reklam verme amaçlarıyla birlikte kullanılabilen Facebook Fotoğraf Reklamları en fazla tercih edilen Facebook reklam türlerindendir. Birden fazla görsel veya videoyla reklam vermek için tek görselli reklam ya da döngü, koleksiyon, slayt gösterisi veya hızlı deneyim formatlarını kullanabiliriz.

Facebook Görsel Reklamları

Video Reklamları

Reklam verme amacınız daha fazla kişiye erişmek, hedef kitlenizle etkileşim kurmak, video görüntülemelerinin tanıtımını yapmak veya dönüşümleri artırmaksa, video reklamları tanıtımlarınız için harika bir seçenek olabilir. Video reklamları Facebook ve Instagram'da yayınlanabilir. Doğrudan sayfanızdan veya reklam verme araçlarımızdan birini kullanarak video reklamları oluşturabilirsiniz: Reklam Yöneticisi veya Business Manager.

Facebook Görsel Reklamları

Slayt Gösterisi Reklamları

Slayt gösterisi reklamları, tüm reklam verme amaçlarıyla birlikte kullanılabilir. Tek Görsel veya Video formatını seçtiğinizde, Slayt gösterisi reklamları kullanılabilir. Bu format, hedef kitlenizin dikkatini çekmek ve hikaye anlatmak için birden fazla görsel veya video ile metin ve sesleri bir araya getirmenizi sağlar. Slayt gösterisi, video üretimine ilişkin maliyet veya zorluklarla karşılaşmadan yüksek kaliteli reklamlar oluşturmanıza olanak tanır. Slayt gösterisi reklamları, Facebook ve Instagram platformlarında akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlarda video gibi görüntülenebilir ve video reklamlarıyla aynı ölçümleri sunar. Slayt gösterisi reklamları, tüm reklam verme amaçlarıyla birlikte kullanılabilir.

Facebook Slayt Gösterisi Reklamları

Dönen Reklamlar

Dönen format, tek reklam içinde her biri kendi bağlantısına sahip 10 adede kadar görsel veya video sergilemenize olanak sağlar. Dönen Reklamlar; marka bilinirliği, dönüşümler, erişim, mağaza trafiği ve trafik reklam verme amaçları için kullanılabilir. Sayfanızdan, etkinliğinizden, Reklam Yöneticisi'nden veya Reklamlar API'sinden dönen formatta reklamlar oluşturabilirsiniz.

Facebook Dönen Reklamlar

Koleksiyon Reklamları

Koleksiyon reklam formatı; video, slayt gösterisi veya görsel ile bir katalogdan alınan ürün görsellerini bir araya getirmenize olanak tanır. Bu format insanların reklamınızla etkileşim kurmasına ve Facebook uygulamasından ayrılmak zorunda kalmadan hızlı yüklenen, tam ekran bir deneyim içerisinde daha fazla ürünü incelemesine veya belirli bir ürünün özellikleri hakkında daha fazla bilgi almasına olanak tanır. Koleksiyon, ana kreatifle birlikte farklı içeriklerin gösterilmesine olanak tanıdığından e-ticaret reklamverenleri için idealdir. Koleksiyon reklamları; trafik, dönüşüm, mağaza trafiği veya katalog satışları reklam verme amaçlarıyla birlikte kullanılabilir.

Facebook Koleksiyon Reklamları

Hızlı Deneyim

Hızlı Deneyimler döngü, tek görsel, tek video, slayt gösterisi veya koleksiyon gibi tüm Facebook reklam formatlarıyla birlikte kullanılabilir. Hızlı Deneyim, sadece iOS ve Android cihazlarda kullanılabilen mobil bir deneyimdir. Bu format ürünlerinizi sergilemek, markanızı öne çıkarmak veya mobil alışverişe ilham vermek için optimize edilmiştir. Reklam Yöneticisi'nde, Sayfanızın Yayınlama Araçları bölümünde veya Sayfa düzenleyicinizde ya da Reklamlar API ile özel bir Hızlı Deneyim oluşturabilirsiniz. Hızlı Deneyim'i kullanmaya başlamak için marka bilinirliği, etkileşim, dönüşüm, trafik veya video görüntülemeleri reklam verme amaçlarından birini seçin.

Facebook Hızlı Deneyim

Sanal dünyada firmanızın vitrini olan web sitenizi yenileme zamanı!

Mobil uyumlu, optimize edilmiş ve modern görünümlü web site tasarımı için hemen arayın!

HEMEN ARA
heartfilmrefreshalign-leftimagefacebookbriefcasegroupmobileplug
×
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram